İnverter Nedir?

Enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla birçok farklı cihaz kullanılmaktadır. Bu anlamda enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla devredeki frekans ayarını düzenleyen cihazlara da inverter ismi verilmektedir. Elektriksel bir güç dönüştürme elemanı olarak tanımlanabilen inverter, güç dönüştürücü ya da evirici olarak da adlandırılmaktadır. Alternatif akımı doğru akıma, doğru akımı da alternatif akıma çeviren ve 3 farklı çalışma sistemine sahip olan, gerilim ve frekansları düzgün bir şekilde ayarlayan tüm cihazlar inverterdır.

Genel olarak inverter, özelliği 0,5 ile 2000 Hz arasında hız ayarı yapabilmesidir. Yani inverter önce şebekelerde ki gerilimi doğrultur, şebekede meydana gelen tüm gerilim dalgalanmaları, pikleri ve bozucu elektrik dalgalanmalarını ara devre elemanı olan kondansatör ve bobinlerde filtreleyip temizler. Bu sayede cihazdaki enerji tasarrufu artar. Kalkış akımları olmadığı için hiçbir şekilde şebekeye zarar vermezler ve aç/kapat sistemleriyle çalışmazlar. En az ve en çok aralıklarla çalışırlar. Bu sebepten dolayı da sıklıkla kullanılırlar.

Bursa solar sistemler, güneş enerjisi ve güneş paneli konusunda sektörünün öncü firmalarından biri olup sizin ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri sunmaktadır.

İnverter Fiyatları

Bursa İnverter, en kaliteli İnverter, en iyi güneş İnverter, en sağlam İnverter bursa solar sistemlerde bulunmaktadır. Bursa solar sistemler olarak Marmara bölgesi İnverter ve İnverter konusunda sizlerin yanınızdayız. Bursa İnverter dışında, İstanbul İnverter, Balıkesir İnverter, Yalova İnverter, Sakarya İnverter, Kocaeli İnverter, İzmir İnverter, Bandırma İnverter, Manisa İnverter, İnegöl İnverter, Tekirdağ İnverterü, Muğla İnverter gibi şehirlerde sizlere destek sağlıyoruz.