Lityum Akü Nedir?

Günümüzde lityum pil olarak adlandırılmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde en çok kullanılan pil haline gelmiştir. Bu lityum piller elektronik cihazlarda tekrar tekrar şarj edilerek kullanılmaktadır. Lityum aküler piyasa da bulunan diğer standart pillere göre çok daha uzun ömürlüdür, kısa sürede kolayca şarj edilmektedir. Bu kolaylık sağlayıcı özelliği ile de hemen hemen bütün teknolojik cihazlarda kullanılmaktadır. Diğer akülerle kıyaslandığında lityum akülerin yüksek fiyatlı olması göze çarpmaktadır fakat lityum aküler diğer akülerden daha uzun ömürlü ve daha verimli akülerdir. Bunların yanı sıra lityum aküler aşırı güneşe ve sıcağa maruz bırakılmamalıdır. Aksi taktirde kısa devre yapma veya alev alma olasılıkları mevcuttur. Bir lityum pil 25 derecelik bir ortam sıcaklığında kullanılmadan saklanırsa ve her kullanım sonunda tamamen şarj edilirse bile her yıl pil kullanım ömründen %20’lik oranda eksilme görülür. Lityum pilin ömrü doğrudan bulunduğu ortam sıcaklığına göre değişiklik gösterir. Sıcaklık arttıkça pilin kullanım ömrü azalırken pilin saklandığı sıcaklık düştükçe kullanım ömrü de artış gösterir. Lityum pilin kullanım ömrünü etkileyen bir diğer unsur ise pilin şarj seviyedir. %40 oranında dolu olan bir pil 0 derecelik sıcaklıkta saklandığında yıllık kullanım ömründen görülecek olan kayıp %2 seviyesindedir.

Bursa solar sistemler, güneş enerjisi ve güneş paneli konusunda sektörünün öncü firmalarından biri olup sizin ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri sunmaktadır.

Lityum Akü Fiyatları

Bursa Lityum Akü, en kaliteli Lityum Akü, en iyi güneş Lityum Akü, en sağlam Lityum Akü bursa solar sistemlerde bulunmaktadır. Bursa solar sistemler olarak Marmara bölgesi Lityum Akü ve Lityum Akü konusunda sizlerin yanınızdayız. Bursa Lityum Akü dışında, İstanbul Lityum Akü, Balıkesir Lityum Akü, Yalova Lityum Akü, Sakarya Lityum Akü, Kocaeli Lityum Akü, İzmir Lityum Akü, Bandırma Lityum Akü, Manisa Lityum Akü, İnegöl Lityum Akü, Tekirdağ Lityum Akü, Muğla Lityum Akü gibi şehirlerde sizlere destek sağlıyoruz.