Güneş paneli Güneş Enerji Sistemleri Güneşten doğmuş ışınlar sayesinde elektrik enerjisi üretilmesine enerjisi adı verilir. lexron güneş paneli güneş paneli Solar enerji olarak da adlandırılır. Bu sistemde elektrik enerjisi üretiminde ana kaynak güneş ışınlarıdır. Enerji yüklü parçacıklar içeren foton tommatech adı verilen güneş ışınları güneş paneline çarpar. nin yüzeyi ise güneş enerji hücresi olarak adlandırılan parçacıklar ile kaplı haldedir. Güneş hücreleri silikondan üretilir.

Silikon oksijenden sonra doğada en fazla bulunan yarı iletken bir elementtir. Söz Konusu hücreleri n-tipi ve p-tipi silikon olmak üzere iki katmandan kaynaklanır. lexron güneş paneli Bu hücreler sayesinde panele çarpan fotonlar elektriksel bir tansiyon oluşturarak elektrik gücünü açığa çıkarır. Güneş hücrelerine fotonlar çarptığında p-tipi silikon katmandaki elektronlara yüklenen enerji seviyesi artarak yarı iletken malzemeden geçebilecek bir düzeye ulaşır.

Güneş paneli
Güneş paneli NEDİR

Yarı iletken malzemeden geçerek de n-tipi silikon katmana ulaşır. Bu biçimde iki farklı silikon , tommatech, tabaka arasında güneş ışınları panel yüzeyine çarptığı sürece bir elektron akışı oluşmasına neden olur. Bunun nihayetinde da elektrik enerjisi elde edilir.

Güneş paneli

Güneş enerji sistemleri şebeke bağlantılı (On Grid) ve şebeke bağlantısız (Off Grid) olmak suretiyle iki değişik çeşittedir:

1. Şebeke Bağlantılı (On Grid) Sistemler Şebeke bağlantılı enerji sistemleri panellerde üretilen elektrik enerjisinin depolanmaksızın üretildiği an kullanılması veya lexron güneş paneli tüketilmeyecek olan kısmının da satılması prensibiyle iş yapmaktadır. Bu sistemde paneller tarafınca üretilen elektrik enerjisi inverterler aracılığı ile tek ya da üç faza dönüştürülerek alternatif akıma çevrilir.

Çift yönlü elektrik sayacı ile de şehir şebekesine aktarılır. Bu nedenle şebeke bağlantılı sistem güneş paneli, olarak adlandırılır. Şebeke bağlantılı sistemler fotovoltaik, toplama kutusu, inverter, şebeke irtibat noktası ve çift yönlü elektrik sayacından meydana gelir. Bu sistem sayesinde hem binaların bununla tommatech güneş paneli, beraber yüksek güçte elektrik gereksinim duyan sanayi kuruluşlarının elektrik ihtiyacı karşılanabilir. Sistemde bulunan otomatik düzenek sayesinde güneş panelinde üretilen fazla elektrik enerjisi direkt binaya aktarılır. Elektrik enerjisi binaya yetersiz gelirse de otomatik olarak ihtiyaç duyulan oranda elektrik enerjisi şebekeden çekilir. On Grid Sistemlerin

Avantajları Nelerdir ?

Otomatik olarak elektrik ihtiyacını da lexron elektrik fazlılığını da algılayarak şebekedeki elektrik dağıtımını düzenler.

emin bir enerji kaynağıdır.

Oldukça rahat bir kuruluma sahiptir.

Yüksek verimlilikle çalışır.

Güneş paneli
Lexron 325 watt Güneş paneli

Aküye gerekseme olmadığı için enerji depolama maliyeti bulunmaz. Elektrik enerjisine yönelik tüm ihtiyacın karşılanması şeklinde bir mecburiyet bulunmaması nedeniyle tommatech istenilen boyut ve alana bakılırsa sistem kurulumu yapılabileceği için , elastik bir yapıdadır. Şehir hatlarına yakın konumda ikamet eden, evde tükettiği elektrik gücünü azaltarak ek gelir elde etmek isteyen kişiler için fazlaca uygun bir sistemdir. Şebeke Bağlantısız (Off Grid) Sistemler Şebekeden bağımsız olarak akü ile çalışan ve elektrik üretimini sağlayan güneş enerjisi sistemidir.

Güneş paneli Off Grid sistem, akü, lexron inverter ve şarj düzenleyiciden oluşan bir yapıya sahiptir. Şebeke bağlantısız sistemdeki en önemli unsur akü ve şarj düzenleyici ekipmanlardır. Bu sistem ile güneş panelinde üretilen elektrik enerjisi şarj düzenleyici cihaz ile kontrol edilerek aküye aktarılır. Aküde elektrik enerjisi depolanır ve inverter ile alternatif akıma dönüştürülür. Daha sonra da kullanıma sunulur.

Şebeke bağlantısız enerji sistemi sıklıkla elektriğin bulunmadığı, şebekesiz konumlarda kullanılır. tommatech Özellikle kırsal kesimde, elektrik enerjisinin aktarılmasının, güç olduğu yaylalarda, dağ evlerinde, baz istasyonlarında, çiftliklerde, tarlalarda ve otoyol tabelalarının gereksinim duyduğu elektrik enerjisinin karşılanmasında kullanılır. Bu gibi yerlerde elektrik enerjisi kıtlığına en iyi ve minimum maliyetli çözüm bu sistem sayesinde elde edilir.


19 Comments

mamina · Aralık 9, 2020 at 4:15 am

Hello, all the time i used to check web site posts here in the early hours in the morning, as i love to find out more and more. Merilee Walther Carolyne

  cansin · Aralık 14, 2020 at 4:48 pm

  For more, you can follow the blog section.

  Bursa Solar Sistemler Thank you

mahtem · Aralık 9, 2020 at 6:47 pm

Absolutely composed written content, Really enjoyed looking at. Patti Lothaire Wurst

cansin · Aralık 14, 2020 at 4:48 pm

For more, you can follow the blog section.

Bursa Solar Sistemler Thank you

cansin · Aralık 14, 2020 at 4:48 pm

For more, you can follow the blog section.

Bursa Solar Sistemler Thank you

rinayta · Aralık 14, 2020 at 9:43 pm

I really like your writing style, good information, thanks for putting up : D. Arlena Gaelan Wallas

filmi full izle · Aralık 23, 2020 at 1:24 am

Normally I do not learn article on blogs, but I would like to say that this write-up very forced me to try and do so! Your writing style has been surprised me. Thank you, very great post. Carita Chesser

concetta annon · Aralık 31, 2020 at 8:27 pm

I read a great article with pleasure, I hope it will continue

  cansin · Aralık 31, 2020 at 9:39 pm

  For our news below from your blog section

quintin beckler · Ocak 1, 2021 at 5:51 am

I am thinking of visiting your website again Thanks

  cansin · Ocak 4, 2021 at 7:11 pm

  Thank you, you can always be in touch with us

kristel haake · Ocak 1, 2021 at 8:32 pm

I enjoyed reading a very successful article

  cansin · Ocak 4, 2021 at 7:11 pm

  Thank you, you can always be in touch with us

lesley hansing · Ocak 3, 2021 at 4:06 am

It is a very good useful article I like to read such articles

vikki burdzel · Ocak 4, 2021 at 1:24 pm

You produce quality content, congratulations on this

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir